Logo Budujemy Tarasy

Budujemy Tarasy

Deska kompozytowa na nasłonecznionym tarasie – trwałość i estetyka

Mocno nasłonecznione tarasy mogą stanowić wyzwanie, zwłaszcza w gorące letnie dni. W tym artykule omówimy, jak przygotować taras w nasłonecznionym miejscu i jakie deski kompozytowe wybrać, aby radzić sobie z nadmiernym ciepłem.

Co położyć na nasłoneczniony taras?

Wybór materiału na taras jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy ma on się znaleźć w nasłonecznionym miejscu. Podłoże tarasu powinno być odporne na promieniowanie UV, aby uniknąć blaknięcia, plam i uszkodzenia powierzchni. Ponadto, niektóre materiały nagrzewają się bardziej niż inne, co może prowadzić do dyskomfortu podczas przebywania na takim tarasie w letnie dni. Zatem jakie podłoże wybrać na nasłoneczniony taras?

Dlaczego warto wybrać deski kompozytowe?

Deski kompozytowe są jednym z najlepszych wyborów nie tylko na tarasy, ale także na balkony, schody, elewacje, ogrodzenia i wszystkie inne nasłonecznione miejsca. Kompozyt, który jest wykonany z mieszanki drewna i tworzywa sztucznego, jest odporny na warunki atmosferyczne – również na słońce.

Dzięki temu deski kompozytowe nie blakną, nie zmieniają swojego koloru i nie niszczą się pod wpływem intensywnego nasłonecznienia. To, co klienci najbardziej cenią w deskach kompozytowych, to estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez wiele lat. Ponadto, deski tarasowe z kompozytu są mniej podatne na nagrzewanie w porównaniu do np. tradycyjnych płytek. Istnieją również specjalne technologie stosowane przez niektórych producentów, które pomagają zmniejszyć nagrzewanie desek kompozytowych. Dzięki temu komfort ich użytkowania w ciepłe, słoneczne dni jest znacznie wyższy, a chodzenie boso po tarasie nie stanowi problemu.

Zalety desek kompozytowych

Jedną z największych zalet kompozytu jest brak konieczności konserwacji i stosowania środków impregnujących. Trwałość koloru, brak odkształceń i estetyczny wygląd kompozytu zawdzięczamy mieszance polimerów i specjalnej powłoce, która chroni deski przez wiele lat.

Jakie deski kompozytowe wybrać na nasłoneczniony taras?

Do wyboru masz wiele propozycji. Deski kompozytowe występują w różnych wariantach kolorystycznych i mają rozmaite faktury na powierzchni. Możesz wybrać zarówno gładkie wykończenie, jak i deski z ryflowaniami lub z charakterystycznymi słojami imitującymi naturalne drewno.

W przypadku desek na nasłoneczniony taras, najlepszym wyborem będzie kompozyt w jasnych kolorach. Biele, beże i szarości są mniej podatne na nagrzewanie niż ciemne kolory, ponieważ znacznie lepiej odbijają światło słoneczne. Taki wybór może zwiększyć komfort użytkowania tarasu w upalne dni.

Przykładowy model, który warto rozważyć, to deska tarasowa 4DECK Select w kolorze jasno szarym. Jasny kolor pięknie prezentuje się w pełnym nasłonecznieniu, nie powodując zbytniego nagrzewania. To, co wyróżnia deski Select, to ich rozmiar – długie deski to szybszy i łatwiejszy montaż i efekt wizualny.

Inna propozycja dla tych co poszukują deski kompozytowej z usłojeniem to deska kompozytowa firmy JAF Polska - Gardin Natur w kolorze dębu.

Sklep
Deski kompozytowe

Za chwilę oddzwonimy