Logo Budujemy Tarasy

Budujemy Tarasy

Deski kompozytowe z montażem - dlaczego warto? Porównanie kosztów

Deski kompozytowe zyskują na popularności wśród właścicieli domów i ogrodów, którzy pragną połączyć estetykę z funkcjonalnością. Wybór odpowiednich materiałów na taras to jedna z kluczowych decyzji, która wpłynie na komfort użytkowania oraz wygląd przestrzeni zewnętrznej. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w deski kompozytowe oraz skorzystać z usługi ich profesjonalnego montażu.

Czym są deski kompozytowe?

Deski kompozytowe to nowoczesny materiał budowlany, wykonany z mieszanki drewna i tworzyw sztucznych. Takie połączenie zapewnia nie tylko trwałość, ale również estetyczny wygląd przypominający naturalne drewno. Deski kompozytowe są dostępne w różnych wariantach, różniących się składem, kolorami i strukturą powierzchni.

Zalety desek kompozytowych

 1. Trwałość i odporność: Deski kompozytowe są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Nie pękają, nie łuszczą się i nie wymagają regularnego malowania czy impregnacji.
 2. Estetyka: Deski kompozytowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na idealne dopasowanie do stylu Twojego domu i ogrodu.
 3. Łatwość w utrzymaniu: W przeciwieństwie do tradycyjnych desek drewnianych, deski kompozytowe są łatwe w pielęgnacji. Wystarczy je od czasu do czasu przetrzeć wodą z delikatnym detergentem.
 4. Ekologia: Deski kompozytowe są często wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, co czyni je ekologicznym wyborem. Dodatkowo, wybierając kompozyt, zmniejszasz zapotrzebowanie na drewno, przyczyniając się do ochrony lasów.

Dlaczego warto zainwestować w montaż?

 1. Profesjonalizm i precyzja: Profesjonalny montaż gwarantuje, że deski zostaną zamontowane dokładnie i estetycznie. Fachowcy posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie, dzięki czemu Twój taras będzie wyglądał perfekcyjnie.
 2. Gwarancja i bezpieczeństwo: Wiele firm oferuje gwarancję na wykonane prace montażowe, co daje pewność, że w razie problemów otrzymasz wsparcie bez dodatkowych kosztów.
 3. Oszczędność czasu: Montaż desek kompozytowych może być czasochłonny i skomplikowany dla osoby bez doświadczenia. Profesjonaliści wykonają pracę szybciej, oszczędzając Twój cenny czas.

Porównanie kosztów

Wybierając deski kompozytowe na taras, warto dokładnie przemyśleć zarówno koszty zakupu materiału, jak i montażu. Oto szczegółowe porównanie kosztów zakupu i samodzielnego montażu w porównaniu do kosztów zakupu wraz z montażem przez profesjonalistów, uwzględniając istotny aspekt podatkowy.

 1. Cena za metr kwadratowy:
  • Cena desek kompozytowych może się różnić w zależności od producenta, jakości i rodzaju desek. Średnio cena za metr kwadratowy waha się od 150 do 300 zł.
  • Dodatkowe akcesoria, takie jak listwy wykończeniowe, klipsy montażowe, wkręty i podkładki, również wpłyną na ostateczny koszt zakupu materiałów.
 2. Koszt samodzielnego montażu:
  • Do samodzielnego montażu potrzebne będą specjalistyczne narzędzia, takie jak wiertarka, piła do cięcia desek, poziomica, młotek, śrubokręt, oraz narzędzia do przygotowania podłoża. Jeśli nie posiadasz tych narzędzi, musisz uwzględnić dodatkowe koszty związane z ich zakupem lub wynajmem.
  • Montaż desek kompozytowych może być czasochłonny i wymagać precyzji. Osoby bez doświadczenia mogą napotkać na problemy, co wydłuży czas realizacji projektu. Czas poświęcony na montaż to również czas, który mógłbyś spędzić na innych obowiązkach czy relaksie, co także ma swoją wartość.
  • Brak doświadczenia może prowadzić do błędów montażowych, które mogą generować dodatkowe koszty naprawy lub wymiany materiałów.
  • Przy zakupie samych desek kompozytowych należy doliczyć 23% podatku VAT. To znacznie podnosi całkowity koszt materiałów.
 3. Koszt zakupu wraz z montażem:
  • Profesjonalne firmy oferują zakup desek kompozytowych wraz z montażem jako kompleksową usługę. Cena za metr kwadratowy takiej usługi może wynosić od 300 do 500 zł, w zależności od jakości desek, trudności montażu i regionu.
  • Profesjonalne firmy często oferują gwarancję na swoje usługi montażowe, co daje pewność, że w razie problemów otrzymasz pomoc bez dodatkowych kosztów. W cenie montażu zazwyczaj zawarty jest również serwis po sprzedażowy, co może obejmować przeglądy i konserwację desek.
  • Profesjonaliści wykonają montaż szybciej i z większą precyzją, co minimalizuje ryzyko błędów. Dzięki doświadczeniu fachowców, montaż będzie wykonany zgodnie z najlepszymi praktykami, co zapewni długotrwałą trwałość i estetykę tarasu.
  • W przypadku zakupu desek kompozytowych wraz z montażem obowiązuje obniżona stawka VAT w wysokości 8%. To znacznie zmniejsza całkowity koszt inwestycji.

Opinie i doświadczenia użytkowników

Opinie użytkowników, którzy zainwestowali w deski kompozytowe wraz z montażem, są przeważnie pozytywne. Wielu z nich chwali sobie estetykę, trwałość i łatwość w utrzymaniu tarasu. Przykłady z życia pokazują, że warto zaufać profesjonalistom. Oto kilka studiów przypadków:

 1. Anna i Marek z Warszawy: „Zdecydowaliśmy się na deski kompozytowe wraz z montażem i jesteśmy bardzo zadowoleni. Taras wygląda przepięknie, a fachowcy wykonali montaż w ciągu jednego dnia. Warto było zainwestować trochę więcej, aby mieć pewność, że wszystko będzie wykonane profesjonalnie.”
 2. Krzysztof z Krakowa: „Początkowo planowałem samodzielny montaż, ale po przeliczeniu kosztów i uwzględnieniu niższego VAT-u zdecydowałem się na usługę kompleksową. To była świetna decyzja, ponieważ taras jest teraz moim ulubionym miejscem w ogrodzie, a ja nie musiałem się męczyć z montażem.”

Podsumowanie

Porównując koszty samodzielnego montażu i montażu przez profesjonalistów, warto uwzględnić nie tylko bezpośrednie wydatki, ale także czas, ryzyko błędów oraz dodatkowe korzyści wynikające z profesjonalnej usługi. Kluczowym aspektem finansowym jest różnica w stawkach podatku VAT. Przy zakupie samych desek kompozytowych zapłacisz 23% VAT, natomiast decydując się na kompleksową usługę zakupu wraz z montażem, stawka VAT wynosi tylko 8%. To znaczna oszczędność, która może sprawić, że inwestycja w profesjonalny montaż będzie bardziej opłacalna i korzystna dla Ciebie.

Darmowa wycena montażu tarasu kompozytowego

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem desek kompozytowych wraz z montażem, zapraszamy do kontaktu:

Sklep
Deski kompozytowe

Za chwilę oddzwonimy