Logo Budujemy Tarasy

Budujemy Tarasy

Taras kompozytowy na dachu – Jak zbudować i ile to kosztuje?

Taras kompozytowy na dachu to doskonały sposób na stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni wypoczynkowej. W artykule znajdziesz szczegółowy przewodnik po krokach budowy, rodzajach wsporników oraz kosztach realizacji takiego projektu. Dowiedz się, jak łatwo i efektywnie zbudować taras na dachu, który stanie się Twoim ulubionym miejscem relaksu – przeczytaj cały artykuł, aby poznać wszystkie szczegóły i praktyczne porady!

Czym jest taras na dachu?

Taras na dachu to przestrzeń wypoczynkowa umieszczona na płaskiej powierzchni dachowej budynku. Pozwala on na stworzenie miejsca do relaksu, rekreacji i spotkań towarzyskich, jednocześnie maksymalizując wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Tarasy na dachu mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak coraz większą popularność zyskują tarasy kompozytowe, ze względu na ich trwałość, łatwość utrzymania i estetykę.

Jak zbudować taras kompozytowy na dachu?

Budowa tarasu kompozytowego na dachu wymaga starannego planowania i przygotowania. Oto kroki, które należy podjąć:

 1. Ocena stanu dachu: Przed rozpoczęciem budowy należy sprawdzić, czy dach jest w stanie udźwignąć dodatkowy ciężar. Wymaga to konsultacji z inżynierem budowlanym lub specjalistą od konstrukcji.
 2. Izolacja: Dach musi być odpowiednio izolowany, aby zapobiec przeciekom wody. Najczęściej stosuje się membrany wodoszczelne.
 3. Podłoże: Na przygotowany dach układamy podkład, który będzie bazą dla tarasu. Najczęściej stosowane są specjalne maty drenażowe, które zapewniają odpływ wody.
 4. Wsporniki: Do budowy tarasu pływającego na dachu wykorzystuje się regulowane wsporniki tarasowe. Są one kluczowym elementem konstrukcji, umożliwiającym precyzyjne ustawienie poziomu tarasu oraz zapewniającym stabilność i trwałość.
 5. Montaż desek kompozytowych: Deski kompozytowe montuje się na wspornikach za pomocą specjalnych klipsów montażowych. Zapewnia to szybki i prosty montaż oraz możliwość późniejszej regulacji lub wymiany desek.
 6. Wykończenie: Po zamontowaniu desek kompozytowych, taras jest gotowy do użytku. Można dodać meble ogrodowe, rośliny i inne elementy dekoracyjne.

Jakie wsporniki wykorzystujemy do budowy tarasu pływającego?

W budowie tarasu pływającego na dachu kluczową rolę odgrywają regulowane wsporniki tarasowe. Wsporniki te:

 • Regulacja wysokości: Pozwalają na dostosowanie wysokości tarasu do nierówności podłoża.
 • Stabilność: Zapewniają solidne wsparcie dla desek kompozytowych.
 • Trwałość: Są wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak polipropylen.

Wsporniki są dostępne w różnych wysokościach i mogą być regulowane w zakresie od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, co pozwala na precyzyjne dopasowanie do potrzeb konkretnego projektu.

Koszt budowy tarasu kompozytowego na dachu

Koszt budowy tarasu kompozytowego na dachu może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników, takich jak wielkość tarasu, rodzaj użytych materiałów i lokalizacja. Oto przybliżone koszty:

 • Deski kompozytowe: 150-400 PLN/m²
 • Wsporniki regulowane: 20-50 PLN/sztuka
 • Izolacja i podłoże: 50-100 PLN/m²
 • Robocizna: 170-200 PLN/m²

Średni koszt budowy tarasu kompozytowego na dachu wynosi od 500 do 900 PLN/m², w zależności od wybranych materiałów i złożoności projektu. Zapytaj o darmową wycenę!

Sklep
Deski kompozytowe

Za chwilę oddzwonimy